PROGRAM

15-17/6/2023

DAVID KOLLER

SO 17.6. / 16.45
Stálice české hudební scény, rockový zpěvák, skladatel a bubeník, který patří k významným muzikantům střední generace českého bigbítu. Autor mnoha dnes již klasických hitů a lídr rockové skupiny Lucie.

TATA BOJS

PÁ 16.6. / 20.45
Pražská alternativní hudební kapela a stálice české hudební scény v čele s Milanem Caisem a Mardošou přiveze do České Kamenice všemi milované hity!

KATARZIA (SK)

SO 17.6. / 20.45
Mladá písničkářka Katarína Kubošiová svoji tvorbu charakterizuje jako „slovenský girl folk rap“. Staví především na svých slovenských textech, které reflektují život mladé ženy ve třetím tisíciletí. Zpívá hlavně o emocích. Je melancholická a temná.

PRAGO UNION

PÁ 16.6. / 22.55
Jeden z nejzajímavějších úkazů naší hiphopové scény. Kato, který kdysi působil ve skupině Chaozz, v podstatě nastartoval českou hiphopovou scénu. Pak se odstřihl a rozjel tento mnohem alternativnější projekt, ve kterém dominují přemýšlivé a sofistikované texty plné hříček a dvojsmyslů. ​

MIDI LIDI

ČT 15.6. / 20.45
Elektronický projekt, který vznikl jako světlá odnož temnějšího hudebního tělesa Krásný Stěhovák Gerard & Sexuální Nábytek ve spojení s video-kamarády z Fiume. Hrají elektronickou hudbu se svébytnými českými texty, jsou také autory několika soundtracků.

I LOVE YOU HONEY BUNNY

PÁ 16.6. / 19.00
Charismatická indie-pop-rocková kapela z Prahy, která svoji energickou hudbu kombinuje s lehkým nádechem elektroniky. Jejich skladby se často zabývají i politickými a společenskými problémy, které řeší jejich generace. Mají za sebou tour po střední Evropě, Kanadě, tour s kanadskými Rare Americans a festivaly jako maďarský Sziget, Rock for People nebo Colours of Ostrava.​

ČHAVE ROMANE

SO 17.6. / 18.40
Cikanská kapela, co se snaží hrát syrovou cikánskou muziku a oživovat staré lidové písně jejich předků. Samozřejmě mají i své písně. Na koncertech ze sebe každopádně dávají vše a hlavně jejich pověstný cikánský temperament!

P/\ST

SO 17.6. / 0.00
Alternativní / experimentální rap s nášlapem do tvrdý elektroniky. Pokus o přesah. Divadlo. Show. Pohyb. Hype. Dvě entity, jedna energie. Když to neni nahlas, tak to neni dobrý. Zahřátí prokřehlejch rukou o hořící kapitol. Žádná crew, ale dvouhlavej palcát.

TYGROO

PÁ 16.6. / 22.00
Hrají na dechy a bicí, občas přidají akordeon. Jejich hudba je divokou směsicí elektronické taneční hudby, balkánu, jazzu a rapu. Každá z jejich kompozic si z oněch žánrů bere něco jiného, a jinak využívá možnosti spojení zdánlivě nespojitelných stylů.

LANUGO

PÁ 16.6. / 17.30
Jedinečná, již velmi dobře zavedená formace na české hudební scéně. Multižánrová, balancující na pomezí světů akustiky a elektroniky s charakteristickou intimní atmosférou. Zároveň jejich živá vystoupení nabízejí strhující zážitek.

DUKLA

PÁ 16.6. / 19.50
Kapela, která zpívá „od srdce“, zahalená zvukem bezstarostné alternativy pozdních osmdesátek, anebo devadesátkových celků typu Priessnitz s elektrickými podtóny. Texty vás okamžitě chytí za uši, poetismus rezonuje slokami a refrény. V páteční podvečer vás omráčí Dukla.

METASTAVY

PÁ 16.6./ 18.15
Jemné texty o normálních věcech, basová linka, která se proplétá mezi bicíma, celé to zalévají tóny kláves a jitří syntezátor. Postupně to roste a vzniká fúze neosoulu a lo-fi hip-hopu, která občas chytne popový nádech.

PABST (DE)

ČT 15.6. / 19.00
Berlínští indie-rockeři, kteří oživují grunge prvkami noise-rocku, stoner-rocku a R&B. S anglickými texty a mezinárodním zvukem si získali pozornost kritiky i fanoušků. Na svých třech albech ukazují svou schopnost psát silné a energické skladby s chytlavými refrény a ostrými kytarami.

THE VALENTINES

SO 17.6. / 15.05
Láska, růžová a kytary. Královéhradecká popová kapela oscilující mezi 80s estetikou Let's Dance Davida Bowieho a současným kytarovým popem, hrající veselé písničky o těch nejsmutnějších věcech. Mají za sebou úspěchy například v podobě vítězství v hitparádě neobjevených Startér Rádia Wave nebo české finále Eurovision Song Contest. Vloni si zahráli na druhé největší stagi na RFP a v současné době pracují na nových singlech a debutovém albu.

TOLSTOYS (SK)

SO 17.6./ 13.30
Slovensko-berlínská kapela, která na svém novém albu “No Limit To Love” kombinuje čarodějnický trip-hop s prvky hippie psychadelie. Kapela se v létě představí v úplně nové sestavě - tři z původních členů ze Slovenska doplní bubeník z Nového Zélandu a mladá kytaristka z Německa. Čeká vás každopádně pestrobarevná show plná groovy magie.

WILD TIDES

SO 17.6. / 19.50
Pražská kapela oscilující na pomezí několika žánrů především surf punku, ale snesou spoustu označení od punku po glam rock. Už je to pár let, co odehráli svůj poslední koncert. Teď se však rozhodli prolomit nečinnost a jsou zpět!

BADFOCUS

SO 17.6. / 1.15
Lasery a stroboskopy, pulzující analogové synthy, transcendentální beaty a melodie: s toutu live show zve badfocus k meditaci i ravu. Kombinací elektroniky s organickým zvukem piana vytváří zcela jedinečný svět, oproštěný od žánrových konvencí a tradičních postupů.

PAGE TURNERS

PÁ 16.6./ 16.45
Pražská čtyřčlenná indie kapela, která ve své tvorbě spojuje hudební minulost a přítomnost. Inspirují se rockem 70. let, jehož prvky vnáší do moderního indie.

NOISY POTS

SO 17.6. / 22.45
Noisy pots jsou pražská kapela, která se proslavila svým DIY kitchen electro stylem. Využívají nejrůznější nástroje z kuchyně či garáže a kombinují je s elektronikou, synthy a vokály. Jejich hudba je plná energie, rytmu a groovu.

RODAN

PÁ 16.6. / 16.00
RODAN na sebe poprvé výrazně upozornil na přelomu let 2020 a 2021, když se svým debutovým singlem Gone bodoval v rozhlasových hitparádách. Tento úspěch mu následně vynesl nominaci na Objev roku 2021 v cenách Evropy 2 a zařazení mezi 50 nadějí české hudby dle hudebního magazínu Headliner. Díky singlu Introvert Party Club byl vybrán mezi pětici finalistů národního kola Eurovision Song Contest.

DAS ADY FT. ZAYA ORGANIC BAND

SO 17.6. / 21.55
DAS ADY je rapové alter ego notorického potížisty a herce Adama Langera. Znát jej můžete z divadla, televize nebo soutěže THE MAG W/RAP. Představí se po boku živé kapely. Rap kombinuje hned s několika žánry, včetně elektra a jazzu. K tanci a poslechu zazní sloky v češtině a angličtině, ale i němčině či maďarštině.

MÉTA MONDE

SO 17.6. / 17.50
Nechte se svést na cestu do světa Méta Monde, synthpopového dua z pražských Vršovic, které tvoří songwriter a klavírista Jakub spolu s digitálním umělcem a baskytaristou Romanem. Atmosférická a rytmická hudba plná harmonických syntezátorů, dunivých basových linek a spletitých textů, inspirovaná širokým spektrem žánrů.

MOŘE DNÍ

PÁ 16.6. / 15.10
Písničky (nejen) o lásce a příbězích, které k ní vedou. Nová ostravská kapela vystavěná na základech psychedelie a popového písničkářství, inspirovaná seriálem Twin Peaks a čerpající z vlivů v podobě Deža Ursinyho, Mac DeMarca nebo kapely The Brian Jonestown Massacre. Okázalá vážnost s nadhledem, nevyhýbací stroj s nevyzpytatelnou povahou.

DAVID POMAHAČ

SO 17.6. / 14.20
Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista David Pomahač je zakladatel známého urban folkového dua Kieslowski. Zanechal stopu v kapelách Bez peří, Houpací koně, hrál v doprovodné kapele Xaviera Baumaxy, v posledních letech doprovází také písničkářku Imu Tevu. Počátkem roku 2020 vystoupil ze stínu Kieslowski a vydal se na sólovou dráhu.

ŠATYSVLEČKOU

PÁ 16.6. / 1.15
DJ ŠatySVlečkou, mosh-popem vyšívané, páteční afterparty je jasná, pane!

BRIGHTER DAYS

ČT 15.6. / 17.30
Jeden z prvních koncertů letošního festivalu bude mít na svědomí emo post-hardcorová kapela Brighter Days. Tato pražská pětice se na scéně pohybuje od roku 2016, pravidelně koncertují v České republice i v zahraničí. Ve čtvrtek se postarají o to, aby vás pořádně nabudili do dalších dní.

BRATŘI

PÁ 16.6. / 0.00
Bratři jsou bratři dvojčata a nový objev české elektronické scény. Jejich hudební projekt se žánrově pohybuje mezi kombinací chytlavé taneční elektroniky a techna, hnacím motorem jsou živě hrané bicí, melodické motivy a sekvence vytvářené na syntezátory. Od vzniku v roce 2016 odehráli velké množství koncertů a festivalů a vám zahrají k tanci na páteční afterparty.

NIKA

SO 17.6. / 15.55
Jednadvacetiletá hudebnice, písničkářka a skladatelka, v letošním roce absolventka Janáčkovy konzervatoře v oboru skladba. Ve své tvorbě osobitě zpracovává žánry jako jazz, pop, folk i alternativa. Její texty se vyrovnávají s osobními vztahy, vyumělkovaností světa kolem nás, falešným zdáním dokonalosti, tématy manipulace, přetvářky až po fyzické a psychické násilí.

DAN BRIGHT

ČT 15.6. / 16.10
Místní šestnáctiletý nadějný začínající umělec s britskými kořeny. Jeho hudba je ovlivněna nejen Reggeatonem, ale také dalšími latinskými žánry, jako je Bachata, Latin Trap, stejně jako Afropop a EDM. Od roku 2022 koncertuje a jeho píseň Días Con Ti byla vpuštěna do éteru jednoho z největších českých rádií.

DĚČÍNSKÁ DECHOVÁ KAPELA

ČT 15.6. / 13.00
Pro všechny milovníky tradiční dechovky je tu opět Děčínská dechová kapela!

KARAOKE S BERTEM

SO 17.6. / 20.45
Čtete správně, čeká vás karaoke večírek s Albertem Romanuttim z kapely Bert & Friends. Takže stud stranou, mikrofon do ruky a zapínáme party!

PŘEDNÁŠKA - KLDR TOTALITNÍ NEZNÁMO

PÁ 16.6. / 17.00
Jak to vypadá v KLDR okem plzeňského cestovatele Vladimíra Váchala, si můžete přijít poslechnout na jeho přednášku, která nás povede trasou jeho týdenní cesty. Na další pobyt se mu nepodařilo získat oprávnění. Co všechno viděl nebo mu spíš bylo ukázáno, můžete shlédnout na spoustě fotografií, které pořídil v květnu roku 2016.

TIMBALOOLOO

SO 17.6. / 12.45
Dětský hudební workshop, který je založen na výukové metodě hudebníka Orana Etkina - zvané Timbalooloo, přes kterou vede děti ke vnímání hudby skrze jejich fantazii pomocí zábavných her, příběhů a písní. Děti se přirozeně učí přijímat hudbu a posléze na ni i samy dokáží dobře reagovat. Díky této metodě se učí nejen naslouchat, ale i výborně zpracovat základní hudební teorie – například teorie rytmizace.

VÝSTAVA OBRAZŮ V. VÁCHALA

PÁ / SO
Český abstraktní malíř, který je fascinován čtverci. Obrazům záměrně nedává přesné názvy, neboť chce svoji tvorbu nechat působit bez limitu označení. Abstraktnímu umění se věnuje od roku 2005 a rád vystavuje svá díla na netradičních místech.

VĚDOMOSTNÍ KVÍZ S DOKTOREM VŠEVĚDEM A KALKULÁTOREM

SO 17.6. / 11.30
Znáte známé televizní "lovce" Vševěda a Kalkulátora? A troufli byste si na vědomostní souboj s těmito dvěma pány? Budete mít možnost jim dokázat, že nejsou zdaleka ti nejchytřejší a že fanoušci našeho festivalu na to taky mají!

SPOLEČNÁ FOTKA MERCH FANS

SO 17.6. / 16.30
Přijďte si udělat vzpomínkové "rodinné" foto v tričkách, mikinách a dalším merch sortimentu KAMEN!CE!
ČT 15.6. / 22.00
Promítání kina v Domě kultury.
SO 17.6. / 14.00
Promítání kina v Domě kultury.
SO 17.6. / 16.00
Promítání kina v Domě kultury.
SO 17.6. / 17.50
Minulý rok měla tato soutěž nebývalý úspěch. Obhájí vítězství loňský vítěz?
SO 17.6. / 10.00
Příjemný relax pod stromy v parku Franze Preidla. Podložky či deky s sebou!
SO 17.6. / 14.30
Starosta města Jan Papajanovský vás provede městem a ukáže vám vše, co byste měli vidět.
PÁ / SO
Tadeáš Jezbera a Zachariáš Panzerfaust vám předvedou svoje pouliční hudební umění!
PÁ 16.6. / 14.00 a SO 17.6. / 12.00
Přijďte si vyslechnout výklad o historii českokamenické kaple a kostela od pana Fryblíka, místního milovníka historie a vášnivého sběratele starých fotografií!
SO 17.6. / 10.00
Výborná snídaně - základ dne!
PÁ 16.6. a SO 17.6. / 0.00​
Afterparty na diskotéce v restauraci Starý klub!

MY KLUCI, CO SPOLU CHODÍME

PÁ 16.6. / 19.15
Máte rádi Improvizační bizárek? Nádech. Výdech. Jsem připraven? Ne. Tak jdu. Jste připraveni vy? Ne? Tak taky přijďte. Čtveřice herců, kteří si pro vás nic nepřipravili. Surrealisticko-absurdní fyzická divadelní improvizace. Společně s muzikou a světlem vytvářejí spontánní koláže scén a obrazů, od abstraktna až po absurdno. Cítíte příjemné mravenčení v konečcích prstů, když se po jevišti prochází pohybliví chlapci nebojící se zapět z plna HRDLA nápěv odkazující na jejich kulturní kořeny? Je to příliš dlouhé na jakékoliv mravenčení?